default_mobilelogo

Protestantské církve v našem městě spolupracovaly již za dob komunistické totality minulého století. Na začátku tohoto tisíciletí jsme přemýšleli nad tím, co nás spojuje. Shodli jsme se na tom, že je to Ježíš Kristus a naděje, kterou je pro nás a naše město. Od roku 2007 jsme společným aktivitám dali název "H4O".

Název H4O je zkratka anglického "Hope for Olomouc", "Naděje pro Olomouc".

Možná vás napadá známé chemické označení pro vodu - H2O. Ne, nejde o překlep. :-)

Sloučeninu H4O nikdo nikdy neviděl, ale čistě teoreticky je možné ji spatřit  - za splnění dvou podmínek:
(A) V plynném stavu, 
(B) za velmi vysokých teplot.

"Sloučenina" olomouckých křesťanů je také něco dosud nevídaného. Bohužel se často stává, že společenství se uzavírají sami do sebe a nemyslí na své okolí. Věříme, že při splnění dvou podmínek je možné, aby lidé v našem městě viděli naději v Kristu:
(A) V duchovní rovině (plynný stav)
(B) v atmosféře křesťanské lásky (vysoká teplota)

Věříme, že Ježíš Kristus je nadějí pro každého člověka. Proto chceme přinášet tuto naději co největšímu počtu lidí kolem nás. Je nám jasné, že o to mnozí ani nestojí. Sami ale víme, že i my jsme dříve Boha nehledali, ale setkání s živým Ježíšem Kristem nás proměnilo a dalo naději pro život na zemi, i pro život věčný. V Olomouci a okolí je určitě víc lidí hledajících pokoj s Bohem. A právě jim chceme přinést dobrou zprávu o naději v Ježíši Kristu.

TOPlist